Witaj w bazie firm i instytucji finansowych. Baza powstała z myślą o użytkownikach portalu kredythouse.pl a jej celem jest ułatwienie odszukania firm i instytucji finansowych. Pomóż innym odnaleźć Twoja firmę i dodaj lub zaktualizuj swoje dane w bazie.
Szukaj w bazie
Jeśli pracujesz lub jesteś właścicielem firmy zajmującej się finansami
możesz bezpłatnie dodać się do naszej bazy.
Krajowy Depozyt Papierów Wartościowych S.A. jest centralną instytucją odpowiedzialną za prowadzenie i nadzorowanie systemu depozytowo-rozliczeniowego w zakresie obrotu instrumentami finansowymi w Polsce. Obrót ten jest wzorowany na najlepszych światowych wzorcach, w tym na zasadzie całkowitej dematerializacji papierów wartościowych.
Główne zadania realizowane przez KDPW SA:
- Rozliczanie i rozrachunek transakcji zawartych na publicznym rynku papierów wartościowych. W wyniku zawarcia transakcji Krajowy Depozyt dokonuje krajowych i zagranicznych transferów papierów pomiędzy kontami depozytowymi uczestników oraz realizuje przelewy pieniężne pomiędzy rachunkami uczestników w banku rozliczeniowym. W myśl Ustawy o obrocie instrumentami finansowymi z 29 lipca 2005 r., jako rozliczenie i rozrachunek rozumie się odpowiednio:
- ustalenie wysokości świadczeń pieniężnych i niepieniężnych wynikających z zawartych transakcji,
- obciążenie lub uznanie konta depozytowego lub rachunku papierów wartościowych uczestnika będącego stroną rozliczenia,
- Rejestrowanie oraz przechowywanie instrumentów finansowych podlegających dematerializacji. Krajowy Depozyt prowadzi konta depozytowe dla uczestników systemu depozytowo-rozliczeniowego, na których zapisywane są papiery wartościowe.
- Nadzór nad zgodnością wielkości emisji papierów wartościowych znajdujących się w obrocie. Krajowy Depozyt kontroluje zgodność liczby papierów wartościowych zapisanych na wszystkich kontach uczestników z liczbą papierów wartościowych wyemitowanych przez emitentów.
- Realizacja zobowiązań emitentów wobec właścicieli papierów wartościowych. Krajowy Depozyt pośredniczy pomiędzy emitentami a ich właścicielami w wypłacie dywidendy (w przypadku akcji) oraz dokonuje w imieniu krajowych i zagranicznych emitentów, m.in.: asymilacji, zamiany, konwersji i podziału akcji, realizuje prawa poboru, czy zamiany obligacji zamiennych na akcje.
- Zarządzanie Funduszem Rozliczeniowym, który tworzony jest z wpłat uczestników, a jego celem jest zapewnienie wykonania rozliczeń w przypadku braku na rachunku uczestnika środków pieniężnych niezbędnych do rozliczenia transakcji. Prowadzona jest codzienna aktualizacja wpłat do wyodrębnionych funkcjonalnie części Funduszu:
- Funduszu Gwarantowania Rozliczeń Transakcji Giełdowych,
- Funduszu Gwarantowania Rozliczeń Rynku CeTO,
- Funduszu Gwarantowania Rozliczeń Giełdowych Transakcji Terminowych
- Zarządzanie obowiązkowym Systemem Rekompensat. Krajowy Depozyt zarządza Systemem Rekompensat utworzonym w celu gwarantowania środków pieniężnych i papierów wartościowych znajdujących się na rachunkach inwestycyjnych w przypadku upadłości domów maklerskich i banków prowadzących rachunki papierów wartościowych. System funkcjonuje od 1 stycznia 2003 roku, a górna granica środków nim objętych jest systematycznie podwyższana i od 1 stycznia 2008 roku będzie wynosić 22.000 Euro.
Funkcjonowanie systemu reguluje Ustawa o obrocie instrumentami finansowymi z 29 lipca 2005 r. oraz Regulamin Funkcjonowania Systemu Rekompensat KDPW.
- Zadania związane z systemem zabezpieczenia społecznego. Krajowy Depozyt obsługuje wypłaty transferowe pomiędzy otwartymi funduszami emerytalnymi - w wyniku zmiany funduszu przez uczestnika lub podziału środków zgromadzonych przez uczestnika. Zarządza też obowiązkowym Funduszem Gwarancyjnym, tworzonym ze składek Powszechnych Towarzystw Emerytalnych, gwarantującym wypłatę świadczeń członkom funduszy.
IPOPEMA Securities S.A. jest jedną z najdynamiczniej rozwijających się instytucji finansowych w Polsce, specjalizującą się w usługach bankowości inwestycyjnej oraz usługach brokerskich i analizach spółek. Oferta IPOPEMA Securities S.A. obejmuje doradztwo finansowe i transakcyjne przy przygotowaniu i realizacji transakcji publicznych i prywatnych, w tym fuzji i przejęć, pełnienie funkcji głównego koordynatora transakcji zmierzających do pozyskania finansowania w drodze emisji papierów wartościowych na rynku kapitałowym publiczne oferty akcji) oraz usługi brokerskie w obrocie papierami wartościowymi na rynku wtórnym dla krajowych i zagranicznych klientów instytucjonalnych.
W składy Grupy IPOPEMA wchodzi również IPOPEMA Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych spółka w 100% zależna od IPOPEMA Securities koncentrująca się na tworzeniu i zarządzaniu zamkniętymi funduszami inwestycyjnymi.
Misją firmy jest dostarczanie usług pozwalających klientom na osiąganie optymalnych parametrów ekonomicznych w przeprowadzanej transakcji.
IPOPEMA posiada profesjonalny i doświadczony zespół gwarantujący najwyższą jakość usług. Brak powiązań z dużą instytucją finansową jest gwarancją bezstronności i elastyczności w poszukiwaniu optymalnych rozwiązań dla klientów. Firma współpracuje z wieloma międzynarodowymi firmami doradczymi W obszarze transakcji fuzji i przejęć, IPOPEMA jest Partnerem Mergers-Alliance, grupy zrzeszającej niezależne firmy doradztwa inwestycyjnego z Europy, Azji oraz Ameryki Północnej.
Biuro Maklerskie Banku BGŻ jest bankowym przedsiębiorstwem maklerskim działającym na rynku papierów wartościowych od 1992 roku. Naszym celem jest zapewnienie Klientom pełnego zakresu usług świadczonych na rynku kapitałowym.
Oferta Biura zapewnia dostęp do rynku giełdowego i pozagiełdowego, stwarza Klientom możliwość inwestowania na rynku akcji, derywatów (finansowe kontrakty terminowe i opcje), obligacji skarbowych, funduszy inwestycyjnych, a także przewiduje współpracę w przygotowaniu i przeprowadzeniu emisji papierów wartościowych w ofercie publicznej lub na rynku niepublicznym.
PKO Bank Polski jest największym, a zarazem jednym z najstarszych polskich banków. Prestiż marki budowany był przez wiele dziesięcioleci, a z usług Banku skorzystało już kilka pokoleń Polaków.
Oferta usług Banku jest stale dostosowywana do zmieniających się uwarunkowań rynku oraz rosnących wymagań klientów. Chociaż konkurencja na rynku bankowym w Polsce jest bardzo silna, Bank od lat pozostaje liderem - zarówno pod względem osiągnięć na polu działalności biznesowej, jak i wyników finansowych. Pozycję tę umacnia największa sieć sprzedaży. Jednocześnie Bank rozwija alternatywne kanały dystrybucji: instaluje nowe bankomaty i uruchamia kolejne terminale. Klienci mogą korzystać z usług bankowości elektronicznej, oferowanych pod marką iPKO.
PKO Bank Polski jest liderem wśród banków świadczących usługi klientom detalicznym:
* prowadzi najwięcej depozytów oraz rachunków oszczędnościowo-rozliczeniowych,
* zajmuje również pierwszą pozycję pod względem liczby wydawanych kart bankowych.
Oprócz tego Bank jest ważnym partnerem dla małych i średnich przedsiębiorstw, jak i dużych korporacji. Ma też znaczący udział w rynku usług oferowanych gminom, powiatom i województwom. Jest również najbardziej liczącym się organizatorem emisji obligacji komunalnych.
Grupa PKO Banku Polskiego, poza działalnością ściśle bankową, świadczy usługi specjalistyczne oraz zajmuje się sprzedażą:
* rozmaitych produktów finansowych (takich jak fundusze emerytalne),
* produktów leasingowych,
* jednostek funduszy inwestycyjnych
* elektronicznych usług płatniczych.
Tym samym PKO Bank Polski wraz z jednostkami zależnymi zapewnia kompleksową ofertę produktów i usług finansowych.
W Internetowym Domu Kredytowym KredytHouse.pl znajdziesz oferty on-line następujących banków i instytucji finansowych: